Ми запустили наш новий плагін для WordPress! Завантажте зараз

Країни Балтії: Естонія, Латвія та Литва - невикористаний ринок для транскордонної електронної комерції

Останніми роками транскордонна електронна комерція стає дедалі популярнішою, оскільки компанії прагнуть розширити свій вплив за межі внутрішнього ринку. Країни Балтії пропонують унікальну можливість для компаній, які шукають можливості для транскордонної електронної комерції. Розташовані між Європою та Азією, з населенням трохи більше 6 мільйонів, країни Балтії часто не розглядають як потенційний ринок для онлайн-бізнесу. Однак країни Балтії пропонують значні можливості для компаній, які прагнуть вийти на нові ринки. Особливо з таким інструментом, як Clonable.

Є кілька причин, чому країни Балтії є привабливими для компаній, які прагнуть вийти на нові ринки.

1. Низька конкуренція, особливо в Інтернеті. Щоб залучити естонський, литовський і латвійський трафік на ваш сайт, локальний маркетинг і SEO мають важливе значення. Щоб зробити це ефективно, вам потрібно перекласти свій магазин естонською, литовською та/або латиською мовами для балтійського ринку. Маючи перекладену версію вашого магазину, ви можете досить легко проіндексувати його в балтійських пошукових системах і генерувати безкоштовний органічний трафік. Ще одним чудовим і дуже ефективним способом генерування якісного, кваліфікованого трафіку є Google Ads.

2. Високоосвічене та заможне населення. Це означає, що бізнес може відносно легко орієнтуватися на високоякісну клієнтську базу.

Коротше кажучи, країни Балтії пропонують унікальну можливість для компаній, які прагнуть розширити свою діяльність у сфері електронної комерції на нові ринки.

Електронна комерція в Естонії

Естонія - північноєвропейська країна з виходом до Балтійського моря. Вона межує з Росією, Латвією та Фінляндією через Фінську затоку. З населенням 1 306 788 осіб, Естонія є споживчим ринком, що розвивається, зі зростаючим сектором електронної комерції. Що варто відзначити - Естонія - це все про Інтернет та стартапи. Ця країна є найбільш зв'язаною країною у світі. Тому значна частина її економіки базується на інтернеті. У цій країні немає нічого, що не можна було б вирішити онлайн. Від урядових суперечок до купівлі автобусних квитків.

Естонія є прикладом країни, яка пройшла довгий економічний шлях. Те саме стосується і споживчої поведінки. Це чутливе до цін суспільство, але з віком ця чутливість зменшується, і з більшим доходом вони витрачають більше. Як і більшість європейських ринків, ринок Естонії також старіє. Тим не менш, існує явний інтерес до електронної комерції та соціальних мереж.

Очікується, що до кінця цього року продажі на ринку електронної комерції Естонії досягнуть $372 млн. Щорічний темп зростання становить 4,8%, тому очікується, що через п'ять років обсяг ринку досягне $470 млн. Цього року проникнення користувачів може досягти 53,2%, а до кінця 2025 року очікується, що воно сягне 63,4%. Найпопулярнішими способами онлайн-платежів в Естонії є кредитні картки, банківські перекази та PayPal.

Електронна комерція в Латвії

У 2019 році в Латвії проживало 1,9 мільйона жителів, 84% з яких користуються Інтернетом. За оцінками, продажі латвійської електронної комерції досягнуть 900 мільйонів євро у 2022 році та зростуть до 1,3 мільйона євро у 2025 році. Латвія є новим споживчим ринком для електронної комерції. Тому тут є великий потенціал, особливо для постачальників послуг електронної комерції, які знають характер східноєвропейського ринку і перекладають свої веб-сайти латиською мовою.

Для латвійських споживачів ціна є найважливішим фактором при прийнятті рішення про покупку. Більш заможна частина споживачів, які можуть дозволити собі більший вибір, вказують на бренд як вирішальний фактор. Вони готові платити більше за продукцію улюбленого бренду. Відпочинок, готелі та ресторани - серед витрат, які значно зросли за останні роки. Інтерес до електронної комерції також зріс, і темпи цього зростання є одними з найвищих у цій частині Європи.

Найпопулярнішим способом оплати в Латвії є кредитна картка. На другому місці - мобільні телефони, а на третьому - 14% ринку.

Електронна комерція в Литві

У Литві проживає близько 3 мільйонів людей. У 2021 році ВВП становив 57 мільярдів доларів. Литва очікує, що електронна комерція досягне близько 1,5 мільярда євро у 2022 році. У 2025 році ця сума може досягти 2,5 мільйона євро завдяки щорічному зростанню на 18,59%.

Литовці мають різні вподобання залежно від доходу чи вікової групи. Тому ринок дуже фрагментований. Заможніші покупці часто обирають бренд як найважливіший фактор покупки, тоді як для литовців ціна визначає якість. Важливо, що для цих споживачів продукція з-за кордону також є синонімом високої якості. Литовська економіка постійно зростає, підвищуючи довіру споживачів. Все більше покупців звертають увагу на сервіс та програми лояльності.

Литовці вірять у технології. Тому на мобільні платежі припадає більше половини транзакцій. Другим фаворитом є оплата за допомогою кредитних карток - 37% транзакцій здійснюються саме так. Третє місце посідають електронні гаманці - 10% платежів здійснюються з їх допомогою.

Литва - це все ще зростаючий ринок електронної комерції. Тож тут є багато місця для нових ритейлерів. Якщо ви плануєте розширити свій бізнес у цій країні, сміливо робіть це. Можливостей тут безліч, як і в інших країнах Балтії.

Залишилися питання?

Якщо так, будь ласка, заповніть форму нижче.

Пов'язані блоги: