Ми запустили наш новий плагін для WordPress! Завантажте зараз

Можливості для електронної комерції у Східній Європі

Оскільки світова економіка продовжує розвиватися, компанії все частіше шукають нові ринки для розширення своєї діяльності. Східна Європа стає все більш привабливим напрямком для багатьох компаній завдяки своєму відносно невикористаному потенціалу та сприятливому бізнес-клімату. Якщо ви шукаєте можливості для розвитку електронної комерції у Східній Європі, ви потрапили в потрібне місце. У цьому всеосяжному посібнику ми розглянемо можливості в ряді країн Східної Європи: Болгарії, Чехії, Угорщини, ПольщаРумунія, Словаччина, Румунія.

Електронна комерція в Чеській Республіці

Чеська Республіка налічує понад 10 мільйонів жителів і має високоосвічену робочу силу. Країна також є домом для низки великих компаній, серед яких Skoda, Volkswagen та DHL. Чехія має добре розвинену інфраструктуру і є членом Європейського Союзу. Ці фактори роблять Чеську Республіку все більш привабливим місцем для компаній електронної комерції.

Згідно з даними Statista, чеська індустрія електронної комерції коштуватиме близько 7 мільярдів євро у 2022 році і, за прогнозами, до 2025 року становитиме близько 9,5 мільярдів євро. На чеську електронну комерцію припадає 13% роздрібних продажів країни.

З 10 мільйонів людей, що проживають у Чеській Республіці, майже 6 мільйонів можна вважати покупцями онлайн, і ця цифра зросте до 7 мільйонів до 2025 року. Що стосується способів оплати, то Чеська Республіка відома високим рівнем використання готівки. Так, накладений платіж залишається найпопулярнішим способом оплати, на який припадає близько 40 відсотків транзакцій. Банківські перекази становлять майже 30 відсотків транзакцій.

Електронна комерція в Угорщині

Розташована в Центрально-Східній Європі, Угорщина має населення понад 10 мільйонів. Угорщина демонструвала високі темпи зростання в дореволюційні роки і є членом Європейського Союзу, хоча її політичні лідери часто балансують на межі дозволеного ЄС. Офіційною мовою є угорська, але англійська також широко поширена. Угорщина пропонує низку переваг для компаній електронної комерції, включаючи сприятливий податковий клімат і добре розвинену інфраструктуру.

Згідно з даними Statista, чеська індустрія електронної комерції коштуватиме близько 4,5 мільярдів євро у 2022 році, а до 2025 року прогнозується, що вона коштуватиме близько 7 мільярдів євро.

Кількість клієнтів електронної комерції в Угорщині стрімко зростає, особливо в останні роки. Це зумовлено зростанням використання Інтернету (2020: 85% угорців є користувачами Інтернету), а безготівкові платежі, такі як мобільні платежі та електронний банкінг, стають дедалі популярнішими та зручнішими для користувачів. У період з 2016 по 2021 рік Угорщина пережила один з найбільших стрибків зростання кількості онлайн-покупців в Європейському Союзі. За даними Євростату, частка інтернет-покупців зросла на 26 відсоткових пунктів. Понад 70 відсотків людей хоча б раз здійснювали онлайн-покупки.

Купуючи онлайн, більшість угорців (45%) віддають перевагу безготівковій оплаті, наприклад, кредитними та дебетовими картками. Наприклад, клієнти можуть розрахуватися з кур'єром карткою. Однак накладений платіж також залишається популярним. Ці два варіанти також є найбільш доступними в інтернет-магазинах Угорщини. Кур'єрська доставка є найпопулярнішим способом доставки протягом багатьох років, її обирають 80 відсотків покупців. Для 38 відсотків перевагу надають пунктам самовивозу, а 36 відсотків обирають звичайну доставку поштою. Посилочні автомати також стають дедалі популярнішими в Угорщині, їх обирають 27% респондентів. При виборі способу доставки найважливішим фактором для угорців є вартість доставки.

Електронна комерція в Польщі

Польща - велика країна з населенням понад 38 мільйонів осіб. Польща має диверсифіковану економіку і є членом Європейського Союзу. Офіційною мовою є польська, але англійська також широко поширена. Польща пропонує ряд переваг для компаній електронної комерції, включаючи великий ринок, добре розвинену інфраструктуру та сприятливе податкове середовище.

Більше про електронну комерцію в Польщі читайте в іншому блозі.

Електронна комерція в Румунії

Румунія - країна з населенням понад 19 мільйонів осіб. Румунія має диверсифіковану економіку і є членом Європейського Союзу. Офіційною мовою є румунська, але англійська також широко поширена. Румунія пропонує ряд переваг для компаній електронної комерції, включаючи великий ринок, добре розвинену інфраструктуру та сприятливе податкове середовище.

До 2020 року в Румунії налічувалося 15,35 мільйона інтернет-користувачів, що становить понад 78% населення. За даними DataReportal, 78 відсотків румунів відвідували веб-сайти магазинів, а 70 відсотків здійснювали онлайн-покупки принаймні один раз у 2020 році. Хоча більшість румунів використовують мобільний телефон для доступу до Інтернету (87%), більше половини онлайн-замовлень все ще здійснюються через ноутбук (54%).

Цілих 95 відсотків замовлень розміщуються у національних продавців. Хоча дослідження GPeC повідомляє, що майже третина румунів вважають за краще купувати в китайських магазинах (27%) або в інших країнах-членах ЄС (23%). Саме тому AliExpress посідає одне з перших місць серед найкращих інтернет-магазинів Румунії.

У 2021 році ринок електронної комерції Румунії згенерував $3,2 млрд доходу. Того року обсяг онлайн-торгівлі зріс на 11 відсотків у річному обчисленні до 6,2 мільярда євро, згідно з Європейським звітом про електронну комерцію за 2022 рік. За даними Statista, очікується, що в період з 2022 по 2025 рік ринок зростатиме на 16 відсотків у середньорічному обчисленні.

Електронна комерція в Словаччині

Словаччина - невелика країна з населенням близько 5,5 мільйонів. Словаччина має диверсифіковану економіку і є членом Європейського Союзу. Офіційною мовою є словацька, але англійська також широко поширена. Словаччина пропонує ряд переваг для компаній електронної комерції, включаючи добре розвинену інфраструктуру та сприятливе податкове середовище.

Згідно з даними Statista, у 2022 році галузь електронної комерції Словаччини коштуватиме близько 2,5 мільярдів євро, а до 2025 року прогнозується, що вона коштуватиме близько 4 мільярдів євро. З 5,5 мільйонів людей, які проживають у Словаччині, майже 3 мільйони можна вважати онлайн-покупцями, а до 2025 року їхня кількість зросте до 3,1 мільйона.

Для словаків ціна все ще залишається найважливішим фактором при купівлі того чи іншого товару. Тим не менш, стає все більше любителів високої якості, незважаючи на високу ціну. Це пов'язано зі зростанням доходів у цій країні. Зростає і споживча свідомість. Словаки все частіше перевіряють склад та походження продуктів. Типовий словацький покупець дивиться спочатку на цінник, потім на перевізника, і, нарешті, його приваблює додана вартість у вигляді знижки.

Найважливішим способом оплати для словаків є мобільний телефон. За ним слідують передплачені картки. На третьому місці з 17% частки ринку - кредитні картки. На банківські перекази та електронні гаманці припадає найменше транзакцій - 2% і 3%.

Найбільшим сектором у словацькій електронній комерції є індустрія моди. Вона генерує 37% доходів від електронної комерції в цій країні. За ним слідує сектор електроніки та медіа. На цей сектор припадає 28% доходів від електронної комерції.

Порада: Довіра до інтернет-магазинів у Словаччині висока, але поширеною перешкодою для покупок онлайн є звичка випробовувати товари особисто. Запропонуйте їм подібний досвід покупок і вразьте їх безкоштовною доставкою та ціновими перевагами, яких вони не знайдуть у фізичних магазинах.

Електронна комерція в Болгарії

Болгарія - країна в південно-східній Європі з населенням близько 6,9 мільйона чоловік. Вона межує з Румунією на півночі, Сербією та Македонією на заході, Грецією та Туреччиною на півдні та омивається Чорним морем на сході. У 2021 році болгарський ринок електронної комерції згенерував близько 1 мільярда доларів доходу, а до 2025 року очікується, що обсяг ринку електронної комерції в Болгарії досягне 1,588 мільярда доларів.

Згідно зі Звітом про європейську електронну комерцію за 2022 рік, більше половини болгар (56%) здійснювали покупки в Інтернеті протягом останніх трьох місяців. У Болгарії понад 60 відсотків населення мають смартфони. Проте онлайн-покупки все ще переважно відбуваються на стаціонарних комп'ютерах, на які припадатиме 59 відсотків покупок у 2022 році, повідомляє Statista. Молодь найбільше замовляє через мобільні телефони.

Що стосується способів оплати, то більшість онлайн-покупців платять готівкою післяплатою. За даними платіжного провайдера Ppro, 67% платежів в електронній комерції здійснюються готівкою. Кредитні картки та електронні гаманці також популярні, на них припадає 15 відсотків онлайн-покупок.

Щоб залучити болгарський трафік на ваш сайт, місцевий маркетинг і SEO будуть дуже важливими, але щоб зробити це ефективно, вам потрібно перекласти ваш магазин для болгарського ринку. З Clonable це дуже легко зробити. Маючи перекладену версію вашого магазину, ви можете індексувати його в болгарських пошукових системах, генеруючи безкоштовний органічний трафік. Ще один чудовий і дуже ефективний спосіб генерувати якісний кваліфікований трафік - це Google Ads.

Висновок: електронна комерція та ведення бізнесу у Східній Європі

- Нетерплячі клієнти, низька конкуренція

На відміну від зрілих ринків, таких як Німеччина чи Великобританія, східноєвропейський ринок електронної комерції все ще перебуває в зародковому стані. Мало хто з місцевих конкурентів обслуговує зростаючу кількість молодих покупців, які люблять Інтернет. Це ідеальний час для вас, щоб приєднатися до нього.

- Швидке зростання (краще, ніж у Західній Європі)

Хоча західноєвропейський ринок є більшим, Східна Європа зростає швидше: до 2020 року він збільшиться майже на 30%.

- Попереду довгий і щасливий шлях
У 2020 році проникнення електронної комерції у Східній Європі становило лише 41%. Порівняйте це з величезними 86% у Західній Європі, де покупці набагато більш вкорінені. Ринок електронної комерції у Східній Європі має ще багато можливостей для зростання - візьмемо, наприклад, Польщу, де очікується, що до 2025 року ринок електронної комерції з $29,6 млрд зросте до $47,1 млрд.

Залишилися питання?

Якщо так, будь ласка, заповніть форму нижче.

Пов'язані блоги: