Ми запустили наш новий плагін для WordPress! Завантажте зараз

Електронна комерція в Індонезії: як використовувати онлайн-маркетинг для розширення бізнесу на найбільшому архіпелазі світу

Індонезія - найбільший у світі архіпелаг, що складається з понад 17 000 островів. Тут проживає понад 250 мільйонів людей, що робить її четвертою за чисельністю населення країною у світі. Індонезія є привабливим ринком для компаній електронної комерції, які прагнуть розширити свою присутність. Але буває складно зрозуміти, з чого почати.

У цій статті ми розглянемо ландшафт електронної комерції в Індонезії та надамо кілька порад про те, як розширити свій бізнес на цьому величезному та унікальному ринку.

Ландшафт електронної комерції в Індонезії

Ринок електронної комерції в Індонезії все ще перебуває на стадії становлення. Однак він швидко зростає: очікується, що до 2025 року інтернет-економіка країни сягне 130 мільярдів доларів. Для порівняння, у Німеччині у 2021 році інтернет-економіка коштувала близько 99 мільярдів євро.

Проблеми

Однак існує низка проблем, які необхідно вирішити, щоб повністю реалізувати цей потенціал. Інфраструктура є однією з найбільших перешкод. Індонезія - це величезний архіпелаг, і багато його островів є віддаленими та важкодоступними. Це ускладнює і здорожує доставку товарів клієнтам.

Також бракує надійної платіжної інфраструктури. Багато індонезійців не мають доступу до кредитних або дебетових карток, а готівка все ще залишається основною формою оплати. Це ускладнює прийняття онлайн-платежів для бізнесу.

Нарешті, існує брак довіри до онлайн-бізнесу. Частково це пов'язано з високим рівнем шахрайства та афер в країні. Як наслідок, багато споживачів не наважуються здійснювати онлайн-покупки.

Можливості

Незважаючи на ці виклики, ринок електронної комерції Індонезії стрімко зростає. За останні п'ять років кількість користувачів Інтернету в країні зросла більш ніж удвічі, а кількість онлайн-покупців - вчетверо. Зараз Індонезія є шостим за величиною ринком електронної комерції у світі. Для компанії важливо швидко скористатися цим і зміцнити свої позиції в країні до того, як це зроблять інші.

Топ-3 закордонних онлайн-покупок:
  1. Китай

  2. Сполучені Штати

  3. Сінгапур

Топ-3 категорії товарів:
  1. Одяг та взуття (31%)

  2. Електроніка та медіа (23%)

  3. Їжа та догляд (16%)

Топ-3 найулюбленіші способи оплати:
  1. Готівка та електронні гаманці (28%)

  2. Переказ через банк (27%)

  3. Кредитні картки (27%)

Ілюстрації: різні веб-сайти

Поради щодо розширення вашого бізнесу електронної комерції в Індонезії

1. Дослідіть ринок і зрозумійте виклики

Як ми побачили, існує низка проблем, які необхідно вирішити, щоб досягти успіху на індонезійському ринку електронної комерції. Важливо провести дослідження і зрозуміти ці виклики, перш ніж ви почнете розширювати свій бізнес.

2. Знайти нішу

З населенням понад 250 мільйонів людей Індонезія - це величезний і різноманітний ринок. Важливо знайти нішу, на яку ви зможете націлити свої продукти чи послуги.

3. Побудувати сильний бренд.

Сильний бренд стане запорукою успіху в Індонезії. Це країна, де довіра є великою проблемою, і компанії повинні наполегливо працювати над тим, щоб завоювати довіру споживачів.

4. Інвестувати в логістику.

Як ми вже говорили, Індонезія - це величезний архіпелаг, і багато островів є віддаленими і важкодоступними. Це робить логістику перевезень складною. Важливо інвестувати в хорошу судноплавну та логістичну інфраструктуру, щоб дістатися до ваших клієнтів.

5. Зосередьтеся на мобільному.

Мобільний зв'язок є домінуючою платформою в Індонезії. Понад 80% інтернет-користувачів в країні виходять в інтернет через мобільні пристрої. Це означає, що ваш сайт та інтернет-магазин повинні бути не тільки оптимізовані для мобільних пристроїв, але й мобільні пристрої повинні бути провідними у всіх рішеннях, які ви приймаєте.

6. Використовуйте місцеві способи оплати.

Як ми вже згадували, готівка все ще залишається домінуючою формою оплати в Індонезії. Це означає, що підприємства повинні приймати місцеві способи оплати, такі як банківські перекази та електронні гаманці. Підключіть свій інтернет-магазин до платіжної системи, яка також пропонує ці системи.

7. Перекладіть свій контент.

Важливо адаптувати свій контент, коли ви розширюєте свій бізнес електронної комерції в Індонезії. Однієї лише англійської мови недостатньо. Перекладіть свій інтернет-магазин індонезійською, офіційною мовою країни. Це також створить у вашої цільової аудиторії враження, що ви серйозно ставитеся до них як до потенційних клієнтів. Clonable може легко допомогти вам у цьому.

8. Робота з партнерами.

Партнерство з місцевими компаніями - хороший спосіб розпочати роботу на індонезійському ринку. Це може допомогти вам подолати деякі з проблем, про які ми вже згадували, такі як брак довіри та нерозуміння місцевого ринку.

9. Інвестуйте в маркетинг.

Оскільки ринок електронної комерції в Індонезії все ще перебуває на початковій стадії розвитку, важливо інвестувати в усі види маркетингу, щоб підвищити впізнаваність вашого бренду та залучити трафік на ваш веб-сайт або інтернет-магазин.

10. Потерпіть.

Ринок електронної комерції в Індонезії все ще перебуває на ранніх стадіях розвитку. Це означає, що для побудови успішного бізнесу електронної комерції знадобиться час. Важливо запастися терпінням і зосередитися на довгостроковій перспективі.

Залишилися питання?

Якщо так, будь ласка, заповніть форму нижче.

Пов'язані блоги: