Ми запустили наш новий плагін для WordPress! Завантажте зараз

Бізнес-можливості та електронна комерція в Польщі

Польща - країна в Центральній Європі. Її населення становить понад 38 мільйонів мешканців, а площа - 312 679 квадратних кілометрів, столиця - Варшава. Польща є членом Європейського Союзу, Організації Об'єднаних Націй та Шенгенської угоди. Польща є одним з найбільш перспективних і швидкозростаючих ринків в Європейському Союзі, особливо з точки зору електронної комерції. З населенням понад 38 мільйонів і ВВП понад 500 мільярдів доларів США, Польща пропонує величезну кількість потенційних клієнтів і процвітаючу економіку.

Очікується, що до 2022 року польський ринок електронної комерції становитиме близько 17 мільярдів доларів і продовжуватиме стрімко зростати в найближчі роки. Це зростання зумовлене низкою факторів, включаючи зростаючий середній клас, молоде населення та збільшення проникнення Інтернету та мобільного зв'язку. Польща також має дуже потужну логістичну інфраструктуру: понад 80% населення проживає в межах 30 кілометрів від головної автомагістралі.

Огляд польського ринку

Польський ринок пропонує широкі можливості для компаній у різних секторах, включаючи електронну комерцію, роздрібну торгівлю та логістику.

1 Населення та демографічні показники

Населення Польщі становить понад 38 мільйонів осіб, що робить її 34-ю за чисельністю населення країною світу. Населення рівномірно розподілене по всій країні, з найбільшою концентрацією в міських районах Варшави, Кракова та Познані.

Середній вік у Польщі - 38 років. Понад 60% населення - люди працездатного віку (від 15 до 64 років).

2 Економічний огляд

ВВП Польщі становить понад 500 мільярдів доларів, що робить її 28-ю найбільшою економікою світу. ВВП на душу населення становить $15 656, що відносить країну до груп з доходами вище середнього. Економіка Польщі швидко зростала в останні роки, зі щорічними темпами близько 5% за останні роки, за винятком коронного 2020 року. Очікується, що країна продовжить зростати такими ж темпами в найближчі роки.

3 Рівень проникнення Інтернету та мобільного зв'язку

Рівень проникнення Інтернету в Польщі становить 62%, що перевищує середній показник по ЄС, який дорівнює 60%. Це результат низки факторів, включаючи високий ВВП на душу населення, велику кількість населення і той факт, що польський уряд інвестував в інфраструктуру широкосмугового зв'язку. Рівень проникнення мобільного зв'язку в Польщі також високий - 86%. Це пов'язано з тим, що низка мобільних операторів пропонують доступні тарифні плани і є широкий вибір мобільних пристроїв.

4 Електронна комерція

Польський ринок електронної комерції, як уже згадувалося, очікується значне зростання. Це зростання зумовлене низкою чинників, зокрема зростанням середнього класу, молодим населенням і збільшенням проникнення Інтернету та мобільного зв'язку. Польща також має дуже потужну логістичну інфраструктуру, адже понад 80% населення проживає в межах 30 кілометрів від головної автомагістралі. Найпопулярнішими категоріями електронної комерції в Польщі є мода, електроніка та дім і сад. Найпопулярнішими платформами електронної комерції в країні є Allegro та Amazon.

Поради щодо ведення бізнесу в Польщі

Культура компанії

Польща - країна з сильною корпоративною культурою. Більшість населення - римо-католики, і релігія відіграє важливу роль у культурі країни. Очікується, що компанії працюватимуть професійно та етично. Пунктуальність також важлива, а зустрічі, як правило, добре організовані і проводяться у формальній манері.

Діловий етикет

При веденні бізнесу в Польщі важливо знати про діловий етикет країни. Ось кілька порад:

- При першому знайомстві прийнято обмінюватися візитками.

- При зустрічі з кимось на очах у всіх прийнято потискати один одному руки. Чоловіки повинні потиснути руку чоловікам, а жінки - жінкам. Вважається неввічливим вітатися через поріг. Якщо ви запрошені до когось додому, прийнято приносити невеликий подарунок, наприклад, квіти, цукерки або вино. Подарунки зазвичай не відкривають, коли їх отримують.

- Ведення бізнесу польською мовою: Офіційною мовою Польщі є польська. Однак англійська мова також широко поширена, особливо в ділових колах. При веденні бізнесу в Польщі бажано вміти розмовляти англійською мовою в будь-якому випадку. Крім того, ви повинні запропонувати свій веб-сайт польською мовою, щоб показати місцевим клієнтам, що ви серйозно ставитеся до ринку.

Залишилися питання?

Якщо так, будь ласка, заповніть форму нижче.

Пов'язані блоги: