Ми запустили наш новий плагін для WordPress! Завантажте зараз

Переваги та недоліки маркетплейсів для міжнародних компаній електронної комерції

Міжнародним компаніям, що займаються електронною комерцією, потрібно багато чого врахувати при виході на онлайн-ринок. Існує багато варіантів, кожен з яких має свої переваги та недоліки. У цій статті ми розглянемо переваги та недоліки маркетплейсів для міжнародних компаній електронної комерції.

Перевага: охоплення, швидкий вихід на нові ринки

Перша і, мабуть, найбільш очевидна перевага маркетплейсу - це охоплення, яке він може забезпечити. Маркетплейс може допомогти вам вийти на нові ринки та охопити більшу аудиторію, ніж ви могли б зробити це самостійно. Це особливо цінно для компаній, які тільки починають займатися електронною комерцією.

Вигода: Тестування нових продуктів та цін

Ще однією перевагою маркетплейсу є те, що він може бути менш ризикованим і дешевшим способом тестування нових продуктів і цінових стратегій. Маркетплейси пропонують швидкі результати тестування та низькі технічні бар'єри для входу. Це може бути чудовим способом отримати відгуки про ваші продукти та бізнес, перш ніж інвестувати багато часу та грошей у створення власної платформи електронної комерції.

Недолік: втрата контролю

Однак у маркетплейсів є й певні недоліки, про які варто знати бізнесу. Один із них полягає в тому, що ви, швидше за все, матимете менше контролю над досвідом роботи з вашим брендом. Клієнти матимуть ринкові очікування, яким ви повинні відповідати, наприклад, щодо запитів на обслуговування, термінів доставки та повернення товарів. Це може стати проблемою, якщо ви звикли мати повний контроль над своїм клієнтським досвідом.

Недолік: Дані про клієнтів з маркетплейсу

Ще одним недоліком є те, що дані про клієнтів, зібрані маркетплейсом, належать маркетплейсу, а не вам. Це може ускладнити формування лояльності клієнтів. Це може ускладнити побудову довгострокових відносин з вашими клієнтами. З іншого боку, маркетплейс може легко звертатися до покупців ваших товарів, і якщо на ньому є інші постачальники того ж самого товару, він також може вирішити перенаправити ваших покупців до конкурента. І навіть може вирішити розмістити продукти у власному асортименті, тому що на основі ваших даних він побачив, що це вигідно.

Недолік: дизайн та обслуговування

Нарешті, ви можете залежати від маркетплейсу з точки зору дизайну та сервісу, що може стати проблемою, якщо маркетплейс зміниться або закриється.

Вирішуючи, чи варто використовувати маркетплейс для вашої міжнародної електронної комерції, ретельно зважте всі "за" і "проти". Подумайте про свої бізнес-цілі і про те, чого ви сподіваєтеся досягти. Якщо ви шукаєте швидкий спосіб вийти на новий ринок, маркетплейс може бути чудовим варіантом. Але якщо ви зосереджені на побудові довгострокових відносин з клієнтами, можливо, вам варто розглянути інші варіанти.

Залишилися питання?

Якщо так, будь ласка, заповніть форму нижче.

Пов'язані блоги: